karbon-peeling Karbon Peeling | Didem ÖZKAN

Karbon Peeling

Image

Karbon Peeling

KARBON PEELİNG – CARBON PEELİNG NEDİR?

karbon peeling görünüm ve uygulama itibariyle en keyif veren uygulamalardandır. Karbon peeling işlemi ile amaç; sivilce, leke gibi problemlerin önüne geçip cildi gençleştirmektir. İlk uygulamada bile farkı görebileceğiniz bir işlemdir.


KARBON PEELİNG İŞLEMİ NASIL UYGULANIR?

karbon peeling işlemi öncesi cilt solüsyon ile temizlenir. Temiz cilt yüzeyine karbon solüsyonu sürülür. Görüntüsü ise kömürü andırmaktadır. Sürülen kremin içerisindeki karbonların cilt tarafından emilimi oldukça önemlidir. Tüm gözeneklerde etki etmesi için karbon sürüldükten sonra 15-20 dakika ciltteki emilimi beklenir. 

Bekleme süresinden sonra lazer ile cilde atışlar yapılır. Her atış sonrası fazla yağ dışarı atılır. Sebum dengesi sağlanır. Ayrıca düşük düzeyde atışla beraber, ciltte oluşturulan hasar ile cildin kendisini yenilemesi sağlanır.

KARBON PEELİNG ACILI BİR İŞLEM MİDİR?

Karbon peeling acılı bir işlem değildir. Her atışta kişide gıdıklanma hissi oluşturur.

KARBON PEELİNG İŞLEMİNİN FAYDALARI NEDİR?

-Cilt tonu eşitliği sağlar.
-Gözenekleri sıkılaştırır.
-Güneş lekelerini giderir.
-Ciltte olan nem kaybını ortadan kaldırır
-Lifting etkisi yaratır.
-Akne oluşumunu engeller
-Cildin gerginliğinin geri kazanılmasını sağlar.

KARBON PEELİNG İŞLEMİ KAÇ SEANS UYGULANMAKTADIR?

Karbon Peeling işleminde eğer ki yalnızca gözenek tedavisi yapılacak ise tek seans yeterli olabiliyor. Sonucu ilk seansta danışanlarımızda farkediyor. Sivilce, akne ,anti aging gibi protokoller için 5-8 seans yeterli olacaktır. Memnuniyet odaklı sürekli lazerle karbon peeling işlemi yaptıranlar bu işlemi cildin jimnastiği olarak değerlendiriyor ve ne kadar süreceği konusunda kendilerini referans alıyorlar. Belirlenen seansın üzerine çıkmasının herhangi bir zararı yoktur.

KARBON PEELİNG İŞLEMİ NE KADAR SÜRMEKTEDİR?

karbon peeling işlemi; cildin temizlenmesi, sürülen karbonun emilimini bekleme ve yapılan işlemin süresi ile birlikte 25-30 dakika sürmektedir. Çoğunlukla öğlen tatilinde gelip yaptırılan konforlu ve kolay bir uygulamadır.


KARBON PEELİNG SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

karbon peeling sonrası; güneşten, sıcak sudan ve sauna, solaryum gibi etkenlerden bir süre uzak durulması önerilir.

 
KARBON PEELİNG DİĞER CİLT YENİLEME YÖNTEMLERİ İLE BİRLİKTE KULLANILABİLİR Mİ?

karbon peeling diğer cilt yenileme yöntemleriyle beraber kullanıldığında ciltteki yenilenme etkisini arttırır. Aslında birçok uygulama için önerdiğimiz destekleyici bir işlemdir.

KARBON PEELİNG İŞLEMİNİN YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?

karbon peeling işleminin herhangi bir yan etkisi yoktur. Yalnızca her cilt yapısı farklı olduğu için, hassas ciltlerde çok az rastlanmakla beraber, işlem esnasında ufak hassasiyetler ve kızarıklıklar olabilir. Bu da gün içerisinde tamamen yok olur.

İletişim