cilt-bakimi Cilt Bakımı | Didem ÖZKAN

Cilt Bakımı

Image

Cilt Bakımı

CİLT BAKIMI NEDİR ? NASIL YAPILIR ?

Günün başlangıcı ve bitmişliği her zaman ilk olarak yüzümüze yansır. Gün başlarken daha canlı bir cilt ile uyanırken; gün sonuna doğru, çoğunlukla çevresel faktörler ve yoğun makyaj sebebiyle cilt canlılığını kaybeder. Kirlenen cildimizi ise temizleme ihtiyacı duyarız. Her temizleme sonrası kendimizi daha iyi hissetsek de evde yapılan birçok uygulama cilt temizliği için yeterli olamayabiliyor. Daha sağlıklı bir cilt için profesyonel bir bakım protokolü şart. Bakım protokolleri için kişiye özel cilt analizleri gerçekleştirilir ve cilde uygulanacak işlemlerin gerekliliği tespit edilir. Didem Özkan Beauty & Academy' de cilt bakımı için gelen ziyaretçilerimizin öncelikle bir analiz aşaması yapılmaktadır. Cildinize uygulanacak işlemlerin gereklilikleri öncelikli olarak tespit edilmektedir. 


Yapılan cilt analizleri sonucunda cilt tipiniz ve analiniz belirlendikten sonra yapılacak işlemler şu şekildedir;

*Cildiniz uygun temizleyiciler kullanılarak öncelikle temizlik işlemi yapılmaktadır.
*Cilt ölü hücrelerden arındırılıp, hücre yenilemesi yapmak için peeling işlemi uygulanır.
*Cilt gözeneklerini açmak için aqugel ve buhar işlemleri uygulanır.
*Ciltteki siyah noktalar vakum veya trikomedon ile temizlenir.
*Temizlik işleminden sonra yüksek frekans uygulanarak cilt dezenfekte edilir.
*Cilt tipine ve ihtiyacınıza göre uygun serim ve ampüller cilde uygulanır.
*Cildinizin tipine göre maske cilde uygulanır.
*Uygulanan maske temizlendikten sonra tonik ile gözenekler sıkılaştırılır ve son olarak nemlendirici krem ile cilt rahatlatılır.

Didem Özkan Beauty & Academy olarak özel bir patante sahip olan sweepdeep, merkezimizde en sık yapılan cilt bakımı uygulamaların başında gelir. Karbonpeeling işlemi ile biirlikte uygulandığı taktirde istediğimiz sonuca daha kolay ulaşmaktayız.

İletişim