4d-kas-tasarimi-nedir- 4D Kaş Tasarımı Nedir ? | Didem ÖZKAN

4D Kaş Tasarımı Nedir ?

4D Kaş Tasarımı Nedir ?

4D Kaş Tasarımı Nedir ?

4D Kaş Tasarımı uygulamasının en önemli detayı tasarım kısmıdır. Yüz yapınıza en uygun şekilde Anatomik Olarak bu tasarımı gerçekleştirmek oldukça önemlidir. Detaylı olarak yapılacak bir ön görüşme alacağımız sonuçtaki başarıyı arttıran önemli bir faktördür.

4D Kaş Tasarımı uygulamalarında kaşlarınızda ki mevcut fazlalıkların düzenlenmesi yada seyrek/eksik bölgelerin doldurulması yapılacak işlemin ilk aşamasıdır.

Fazla kaşlarınız, kaşlarınızda ki yoğun bölgeler veya dış ve uç kısımlarının fazla kıllanma nedeni ile aşağılara sarkması ifadenizi bozduğu gibi, sizleri yorgun, üzgün ve yaşlı göstermektedir. Bu tarz durumlarda kaş tasarımı yapıldıktan sonra lazer tedavisi uygulanarak fazla kıllanan bölgeler kalıcı olarak düzenlenir ve tekrardan bölgede kıllanma olması engellenir.

Aynı zamanda dökülmüş olan veya seyrek olan kaşlar için “Mikropigmentasyon” olarak bilinen yöntem ile seyrek ve dökülen kaşların yerine steril ve tek kullanımlık mikro iğneler ile bu bölgeler hacim kazandırılarak kalıcı bir şekilde kıl efektleri verilerek kaş tasarımı tamamlanır. Bu yöntemde kaşın orijinal rengi kullanılarak en önemli konu olan doğallık konusu sağlanmaktadır.

Tasarım aşaması ve uygulama toplamda 3-4 saat sürmektedir. Uygulamanın ardından yaklaşık 2-3 seansta (Ortalama 1 ay kadar sürmektedir) son rötuşlar yapılarak işlemler %100 kalıcı hale getirilmektedir. 

Kalıcı kaş tasarımı uygulaması uzmanın kullandığı cihaz, ürünler ve özel uygulama teknikleri alacağınız sonuçta büyük oranda etkilidir.

Paylaş